درباره ما


ایران رفتینگ در سال 1387 توسط کیانوش محرابی به عنوان اولین تیم بین المللی رفتینگ در ایران آغاز به کار کرد. محرابی فعالیت خود در زمینه رفتینگ و گردشگری رودخانه را از سال 82 شروع کرد. ابتدا به دلیل نبود امکانات در ایران، فعالیت خود را در منطقه هیمالایا در هند و نپال انجام می داد. در سال 1386 طرح هایی با عناوین "اکوتوریسم رودخانه ای در ایران" و "ورزش رفتینگ" آماده کرده و برای راه اندازی گردشگری رودخانه و رشته ورزشی رفتینگ آنها را همزمان به سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و فدراسیون قایقرانی تقدیم کرد. کیانوش محرابی سال 87 دو نفر از اساتید نپالی را برای راه اندازی رفتینگ استاندارد و شناسایی رودخانه ها ه ایران دعوت کرد. با همکاری اساتید بین المللی اقدام به شناسایی رودخانه ها، بررسی پتانسیل های ایران و برگزاری دوره های آموزشی شد. در این سال تیم بین المللی ایران رفتینگ شامل قایقران های حرفه ای خارجی و ایرانی تشکیل شد. افراد علاقمند زیادی از راهنمایان طبیعت گردی، ورزشکاران رشته های قایقرانی و ... در دوره ها و کارگاه های آموزشی ایران رفتینگ شدند و بسیاری موفق به راه اندازی کسب و کار در زمینه گردشگری رودخانه و رفتینگ شدند.

برخی از دوره های تخصصی برگزار شده به شرح زیر است:
-دوره بین المللی راهنمایان رودخانه (IRF Raft Guide Course)
-دوره بین المللی سرپرستی تورهای رفتینگ (IRF Trip Leader Course)
-دوره بین المللی تکنسین امداد و نجات رودخانه (Rescue3 Whitewater Rescue Technician)
-دوره ها و کارگاه های داخلی راهنمایان رودخانه
-دوره ها و کارگاه های داخلی امداد و نجات در رودخانه
-دوره های داوری رفتینگ

پس از اجرای تورهای متعدد در استان چهارمحال و بختیاری، هم اکنون تیم ایران رفتینگ با همکاری انجمن رفتینگ و شرکت متخصصین طبیعت گردی (اکوتور ایران) در حال اجرای طرح "اکو رفتینگ" و شناسایی رودخانه های مختلف کشور با هدف توسعه گردشگری رودخانه در ایران است. به دنبال این طرح رفتینگ در رودخانه هراز واقع در استان مازندران آغاز به کار کرد و گردشگران زیادی موفق به تجربه فعالیت هیجان انگیز رفتینگ در کنار تیم حرفه ای ایران رفتینگ شده اند. فعالیت تیم ما در سه زمینه گردشگری رودخانه، امداد و نجات در آب خروشان (شامل رودخانه و سیل) و ورزشی است.
ایران رفتینگ تورهای رفتینگ طبیعت دوستانه (Eco Rafting) را با استفاده از راهنمایان حرفه ای ایرانی و خارجی، رعایت اصول بین المللی ایمنی، رعایت اصول حفاظت از محیط زیست و با احترام به جامعه محلی به صورت حرفه ای اجرا می کند.